Maken in de Regen


Link aanmeldformulierhttps://docs.google.com/forms/d/1jOjh9ji7ItT7dapCSQPfK0rewJl-Emruv3N9bL8FQ3Y/edit


Informatie over Maken in de Regen 

De RvA en het bestuur van 2024-2025 hebben het afgelopen verenigingsjaar gemerkt dat de GST-leden de behoefte hebben om hun eigen creatieve projecten te starten en te delen met andere leden van het GST. Dit bestuursjaar willen wij de leden extra ondersteunen in hun creatieve ondernemingen en een nieuw initiatief het leven inblazen met als naam ‘Maken in de Regen’, ook wel afgekort als MiR. Het doel is dat leden een toneelstuk, film of ander creatief project willen starten en daartoe de mogelijkheid krijgen om dat bij het GST te gaan vormgeven. 


Organisatie

De projecten die tot stand komen bij Maken in de Regen zullen geselecteerd worden door middel van een stemming. Dit houdt in dat GST-leden hun plan voor bijvoorbeeld een film of toneelstuk presenteren tijdens een ALV waarop een stemming volgt voor welk project uiteindelijk uitgevoerd wordt. Het gekozen project krijgt een budget toegewezen om aan de slag te kunnen gaan. De locatie voor mogelijke repetities en de eindpresentatie wordt in samenwerking met het het bestuur geregeld. Communicatie met het bestuur zal via de Voorzitter (Alida Gerritsen, gst.voorzitter@gmail.com) en Penningmeester (Ryan Tiethoff, gst.penningmeester@gmail.com) gaan. 


De eisen 

Belangrijk om te noemen, is dat de participerende leden de creatieve vrijheid krijgen om onafhankelijk van het bestuur een product te maken. Desalniettemin moet een gepresenteerd en uiteindelijk gekozen project aan de volgende eisen voldoen;


  1. Aan een project werken minimaal 6 participerende leden, 

  2. Participerende leden leveren een financiële bijdrage die gelijk staat aan de bijdrage van een spelersgroep, 

  3. Een geselecteerde voorstelling streeft naar een minimale duur van 30 minuten en een maximale duur van 1 uur,

  4. Een geselecteerde film streeft naar een minimale duur van 10 minuten en een maximale duur van 30 minuten,

  5. De regisseur en crew schrijven het script, maken het decor en regelen de kostumering zelf,

  6. De participerende leden wijzen een penningmeester aan die verantwoordelijk is voor het bijhouden van de uitgaven en deze tijdig communiceert met de Voorzitter en de Penningmeester van het bestuur,

  7. De aangewezen penningmeester maakt in samenwerking met de Penningmeester van het bestuur een begroting. Deze wordt niet gepresenteerd aan de leden zoals bij een commissie,

  8. Als de participerende leden geen penningmeester aanwijzen, is de de initiator van het project de penningmeester,

  9. In samenspraak met het bestuur, kijkend naar beschikbaarheid van makers/ spelers, locaties en ruimte in de agenda, wordt er een datum voor de opvoering vastgesteld. Het bestuur neemt de organisatie hiervan op zich.


Planning

Tijdens de Overdrachts-ALV wordt Maken in de Regen gepresenteerd aan de leden. Hierbij kunnen zij feedback geven op de plannen van het bestuur en andere suggesties doen. Tijdens de tweede ALV van het collegejaar (november of december) krijgen de leden de mogelijkheid om hun plannen te presenteren. Uit praktische overwegingen moedigt het bestuur aan om in duo’s te presenteren bestaande uit de initiator van het project en de penningmeester. 


Hierop volgt een stemming en wordt er een plan gekozen om uit te voeren. De initiator van het gekozen plan is verantwoordelijk voor de werving voor audities en organiseert deze op de overeengekomen locatie en tijdstip. De penningmeester is verantwoordelijk voor het bijhouden van de uitgaven en communiceert deze met de Voorzitter en de Penningmeester van het bestuur. De repetitielocatie wordt in samenwerking met het bestuur geregeld naar wensen en benodigdheden voor het project. Repetitie kan hierbij vallen op een doordeweekse dag wanneer iedereen kan, of vooraf of na een reguliere spelersgroep. De opvoering zelf zal tussen de producties plaatsvinden eind maart of begin april. 


Werving en Promotie

Het bestuur zal Maken in de Regen actief promoten bij de leden en zal hen aansporen om te participeren. Dit wordt gedaan via de sociale media kanalen en ook op een-op-een basis. Werving kan ook gedaan worden door leden die een plan willen presenteren bij de ALV. Hierbij kan het bestuur mogelijk ondersteuning bieden. 


Contactpersonen

Voorzitter Alida Gerritsen - gst.voorzitter@gmail.com

Penningmeester Ryan Tiethoff - gst.penningmeester@gmail.com

Onze sponsoren